netcoffee.pl*po godzinach - reaktywacja

Ten blog jest kontynuacją bloga dostępnego ongiś pod adresem netcoffee.pl/pogodzinach.
Artykuły, które na to zasługują są przenoszone do nowej wersji bloga. Pozostałe wkrótce znikną.

2006-09-18

Launchy - szybkie uruchamianie

Launchy, od kiedy zainstalowałem go pierwszy raz, stał się narzędziem, bez któego trudno mi jest się obejść. Dzięki temu małemu programowi zapomnisz o menu start i skrótach porozrzucanych po pulpicie i na pasku zadań.

Po zainstalowaniu programu, działa on w tle. Po wciśnięciu skrótu ALT + SPACJA (skrót można zmienić), na ekranie pojawia się przyjemne w wyglądzie okienko programu:

Launchy - okno programu


Po pojawieniu się okienka możemy zacząć wpisywać nazwę programu lub pliku, który chcemy otworzyć. Domyślnie Launchy indeksuje Menu Start. Gdy wpisywany tekst będzie pasował do nazwy przynajmniej jednego zindeksowanego pliku, Launchy wyświetli propozycje na rozwijalnej liście, z której można wybrać program/plik który chcemy uruchomić/otworzyć.

Konfigurując program, możemy zdefiniować, które katalogi i pliki z jakimi rozszerzeniami należy indeksować. Dzięki temu możemy uruchamiać nie tylko wszystkie programy, ale także np. pliki MP3 w domyślnym programie.

Samo dopasowywanie wpisanej nazwy do nazw w indeksie jest bardzo dopracowane i elastyczne. Dzięki temu możemy wpisać tylko fragment nazwy pliku/programu. Co więcej Launchy jest odporny na literówki i łatwo domyśla się, jaki program chcemy uruchomić.

Naprawdę polecam!

No comments:

Post a Comment